Polish

The Commission is in the process of updating some of the content on this website in light of the withdrawal of the United Kingdom from the European Union. If the site contains content that does not yet reflect the withdrawal of the United Kingdom, it is unintentional and will be addressed.

Zapraszamy do obejrzenia webinarium zorganizowanego przez Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. Tematem szkolenia jest cyfryzacja w procesie budowlano-inwestycyjnym.   Od tego miesiąca inwestorzy będą składać wnioski w procesie budowlano-inwestycyjnym do urzędów elektronicznie.  
Post date: 18 Feb 2021
Type: News

  Zaproszenie na spotkanie  w trybie online, które odbędzie się  11 lutego 2021 r.  
Post date: 8 Feb 2021
Type: Ereignis

Na początku 2021 roku weszły w życie przepisy zmieniające ustawę o wspieraniu termomodernizacji i remontów.   Ustawa przewiduje utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB), która ma służyć do zidentyfikowania źródeł emisji z budynków.  
Post date: 26 Jan 2021
Type: News

  Wprowadzanie zmian Prawa budowlanego w tym zakresie podzielono na kilka etapów.   Warto wiedzieć od kiedy dokładnie nowe przepisy będą miały zastosowanie.   Czytaj więcej.
Post date: 26 Jan 2021
Type: News

Choć w 2020 r. Prawo budowlane zmieniało się znacznie rzadziej niż w rekordowym 2019 r., to niewątpliwie miniony rok miał charakter bardziej rewolucyjny.   Przyniósł on bowiem kilka mocnych akcentów, szczególnie w swojej drugiej połowie.   Które z tych zmian okażą się efektywne, a które tylko efektowne – przekonamy się niebawem.  
Post date: 26 Jan 2021
Type: News

  Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej oraz Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych zapraszają do udziału w bezpłatnej konferencji realizowanej w formie online prezentującej najnowszą wiedzę i rozwiązania techniczne w zakresie wentylacji i klimatyzacji szpitali.  
Post date: 26 Jan 2021
Type: Ereignis

  Zapobieganie przenoszeniu wirusa w systemach grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych   Zapraszamy do lektury informacji przygotowanych przez FLÄKTGROUP POLAND Sp. z o.o.:  
Post date: 25 Jan 2021
Type: Publication

Boom dla „zielonych” i cyfrowych technologii w budownictwie – nowe cele polityki klimatycznej UE do 2030 r.   Tematy:   Integracja systemu energetycznego Fala renowacji budynków Nowe szanse dla branży instalacji Pobierz: Poradnik POBE Zielony Ład
Post date: 31 Dez 2020
Type: Publication

  27 października 2020 r. już po raz trzeci odbyły się Trendy Energetyczne, jedno z najważniejszych spotkań branży energetycznej. W tym roku w formacie telewizyjnym i całkowicie zdalnym uczestnicy pochylili się nad omówieniem 4 najważniejszych trendów:  
Post date: 17 Dez 2020
Type: News

W ramach realizacji projektu” Cyfryzacja procesu budowlanego w Polsce” realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju we współpracy z PWC i wspierany przez Komisję Europejską opracowana została „Mapa drogowa dla wdrożenia metodyki BIM w zamówieniach publicznych”.  
Post date: 17 Dez 2020
Type: Publication