News & Events

Lietuva pasirašė sutartis su Europos investicijų bankas (EIB) dėl dviejų svarbių investavimo krypčių

Share this Post:

Tęsdami glaudų bendradarbiavimą, Lietuva ir Europos investicijų bankas (EIB) pasirašė sutartį dėl “Jessica II” fondo steigimo ir dėl 1,3 mlrd. eurų paskolos 2014–2020 m.

 

JESSICA II fondas

Šiandien pasirašyta sutartimi EIB taps JESSICA II fondo valdytoju ir paskirstys 150 mln. eurų  2014-2020 Europos Sąjungos fondų lėšų, skirtų Lietuvos Vyriausybės patvirtintos Daugiabučių modernizavimo programos vykdymui – svarbiam ir tarptautinio pripažinimo sulaukusiam Vyriausybės prioritetui, kurį įgyvendina ir valstybė, ir savivaldybės.

 

Paskolos sutartis

Pirmąją 1,3 mlrd. eurų paskolos dalį – 300 mln. eurų – Lietuva naudos 2014–2020 m. ES investicijų Lietuvoje bendrajam finansavimui, pirmenybę teikdama mokslinių tyrimų, švietimo ir informacinių technologijų srities projektams (ES lėšomis bus finansuojama tam tikra fiksuota tinkamu pripažinto projekto dalis, likusiai daliai Lietuva naudos valstybės biudžeto arba EIB paskolintas lėšas). Paskolos lėšos taip pat bus skiriamos Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui skatinti, nedarbui ir klimato kaitos poveikiui mažinti bei galės būti panaudotos investicijoms į tris didelius infrastruktūros projektus: Vilniaus vakarų aplinkkelio statybai bei šilumos ūkio modernizavimui Vilniuje ir Kaune.

 

Norėdami gauti daugiau informacijos, apsilankykite EIB svetainėje.

 

 

 

Comments